Giriş

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile “devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak” amacıyla 1995 tarihinde kuruldu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile “devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak” amacıyla 1995 tarihinde kuruldu.

İyilik Kazansın
Nasıl Çalışır?

1. İyilik Kazansın’a Kayıt Olun

1. İyilik Kazansın'a Kayıt Olun

Destek olmak istediğiniz sivil toplum kuruluşunu seçin ve kayıt olun.

2. Mağaza Seçin

2. Mağaza Seçin

200'den fazla online mağaza arasından alışveriş yapmak istediğiniz mağazayı seçin ve o mağazanın websitesine yönlenin.

3. İhtiyacınız olanı alın

3. İhtiyacınız olanı alın

İhtiyacınız olan ürün yada hizmeti seçtiğiniz online mağaza üzerinden satın alın.

4. İyilik Kazansın

4. İyilik Kazansın

Alışverişinizi tamamladıktan sonra İyilik Kazansın'dan gelecek onay emailini bekleyin. Net sepet tutarınız üzerinden oluşacak destek miktarını seçtiğiniz sivil toplum kuruluşuna aktaralım.

Destek Olmaya Başla

KULLANICI YORUMLARI

İyilik Kazansın’ı kullanarak internet alışverişlerini sivil toplum kuruluşları için desteğe dönüştüren kişilerin yorumlarından bazıları:

İyilik Kazansın sayesinde ilk defa bir Sivil Toplum Kuruluşu’na destek oldum ve çok iyi hissettim.

Bundan sonra tüm internet alışverişlerimi iyiliğe dönüştüreceğim.

İhtiyacı olanlara destek olmak ve başkalarının hayatlarında fark yaratabilmek çok güzel bir his.

Uzun zamandır TEGV gönüllüsüyüm. İnternetten yaptığım alışverişler sayesinde de destek olabileceğimi öğrendiğimde çok mutlu oldum.

DESTEK OLMAYA HEMEN BAŞLA

200‘den fazla mağaza, 200‘den fazla destek olma şansı

Destek Olmaya Başla


TEGV NEDİR?

TEGV, etkin ve fark yaratan eğitim programları ve sürdürülebilir yapısı ile ülkemizdeki her çocuğun erişebileceği bir sivil toplum kuruluşu olma hedefiyle yola çıkan, ilköğrenim çağındaki çocukların çağdaş ve evrensel değerler ile cumhuriyetin temel ilkelerine sahip, donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetiştirilmeleri için faaliyetlerini sürdüren bir vakıftır.

EĞİTİM GÜÇLENDİRİR! EĞİTİM ŞANSTIR! EĞİTİM HAKTIR.

Değerleri; güvenilirlik, gönüllülük ve dayanışma, yenilikçilik, farklılıklara saygı ve sorumluluk olan TEGV, kuruluşundan bu yana eğitim olanaklarının sınırlı olduğubölgelerde, 2 milyondan fazla çocuğu, eğitimin gücüyle desteklemiştir.


TEGV NE YAPAR?

6-14 yaş arası isteyen her çocuk velisi ve kimliği ile TEGV’e gelip kayıt olduktan sonra ücretsiz olarak kendi seçeceği etkinliklere katılabilir.

1.TEGV Eğitim Programları

Çeşitli eğitim etkinlikleriyle çocukların gelişimlerini destekler ve ilköğretim düzeyinde kazanılması gereken bilgi, beceri ve değerleri edinmelerine katkıda bulunur.TEGV’de, dört ana alan çerçevesinde birçok etkinlik bulunur.Matematik-Fen Eğlenerek Öğren, Okuyorum Oynuyorum, Düşler Atölyesi, Drama gibi temel etkinliklerin yanında birçok farklı ve eğlenceli etkinlikler yapılmaktadır.

2.TEGV Mekanları

TEGEV’in birçok farklı bölgede etkinlik mekanları vardır ve TEGV etkinlik noktaları; eğitim parkları, öğrenim birimleri ve Ateşböceği öğrenim birimleri olarak üç modele ayrılır.

3.TEGV Gönüllüleri

TEGV yaklaşımını benimsemiş, çocuklara birey olarak sevgi, saygı ve ilgi gösteren, sosyal sorumluluk sahibi gönüllüler. Eğitim Gönüllüleri Vakfı bütün eğitimlerini gönüllülerin desteği ile gerçekleştiriyor ve gönüllüler emeklerini, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilinciyle çocuklara aktararak, yarının aydınlık insanlarının oluşmasına en büyük katkıyı sağlıyorlar.


Kendi ayakları üstünde durabilsinler diye çocuklarımızı eğitimle desteklemek gerekir.