Giriş

Bir Dilek Tut Türkiye

3 – 18 yaş arası hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden çocukların dileklerinigerçeğe dönüştürebilmek için kurulan Bir Dilek Tut Derneği insanların umut ve dayanma gücü duygularını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bir Dilek Tut Türkiye

3 – 18 yaş arası hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden çocukların dileklerinigerçeğe dönüştürebilmek için kurulan Bir Dilek Tut Derneği insanların umut ve dayanma gücü duygularını güçlendirmeyi amaçlıyor.

İyilik Kazansın
Nasıl Çalışır?

1. İyilik Kazansın’a Kayıt Olun

1. İyilik Kazansın'a Kayıt Olun

Destek olmak istediğiniz sivil toplum kuruluşunu seçin ve kayıt olun.

2. Mağaza Seçin

2. Mağaza Seçin

200'den fazla online mağaza arasından alışveriş yapmak istediğiniz mağazayı seçin ve o mağazanın websitesine yönlenin.

3. İhtiyacınız olanı alın

3. İhtiyacınız olanı alın

İhtiyacınız olan ürün yada hizmeti seçtiğiniz online mağaza üzerinden satın alın.

4. İyilik Kazansın

4. İyilik Kazansın

Alışverişinizi tamamladıktan sonra İyilik Kazansın'dan gelecek onay emailini bekleyin. Net sepet tutarınız üzerinden oluşacak destek miktarını seçtiğiniz sivil toplum kuruluşuna aktaralım.

Destek Olmaya Başla

KULLANICI YORUMLARI

İyilik Kazansın’ı kullanarak internet alışverişlerini sivil toplum kuruluşları için desteğe dönüştüren kişilerin yorumlarından bazıları:

İyilik Kazansın sayesinde ilk defa bir sivil toplum kuruluşuna destek oldum ve çok iyi hissettim.

Bundan sonra tüm internet alışverişlerimi iyiliğe dönüştüreceğim.

İhtiyacı olanlara destek olmak ve başkalarının hayatlarında fark yaratabilmek çok güzel bir his.

Uzun zamandır Bir Dilek Tut Derneği gönüllüsüyüm. İnternetten yaptığım alışverişler sayesinde de destek olabileceğimi öğrendiğimde çok mutlu oldum.

DESTEK OLMAYA HEMEN BAŞLA

200‘den fazla mağaza, 200‘den fazla destek olma şansı

Destek Olmaya Başla


Bir Dilek Tut'un Hikayesi

Bir Dilek Tut Derneği’nin temelleri ilk olarak 1980 yılında ABD'de atılıyor.Ağır lösemi hastasi olan Chris adındaki 7 yaşında bir erkek çocuğunun en büyük dileği olan"büyüyünce polis olmak istiyorum" dileğini Phoenix Polis Departmanı gerçeğe dönüştürmekiçin çalışmaya başlıyor. Chris'e uygun üniforma ve bir polis kimliği hazırlıyorlar.Chris birgününü polis olarak geçiriyor, polis arabasına ve helikopterine de binerek polis olma dileğigerçeğe dönüşüyor. Chris'in dileği gerçeğe dönüştükten iki gün sonra Chris maalesef hayatınıkaybediyor. Chris'i kaybeden ailesi dilek gerçekleştiren ve dünyada adı Make a Wish olan bu derneğin temellerini atıyor.

Bir Dilek Tut Derneğine 3-18 yaş aralığında bulunan, hayati tehlike taşıyan bir hastalıklamücadele eden ve kendini sözlü yada yazılı olarak ifade edebilen her çocuk başvurabiliyor.Basvuru kriterleri arasında hiçbir sınırlama yok. Başvuru sonrasında Bir Dilek Tut Derneği çocuğun doktoru ile iletişime geciyor. Eğer çocuğun hastalığı doktor tarafından da onaylanırsa başvuruyu gerçekleştiren cocuk "Dilek Çocuğu" olarak kabul ediliyor ve dileğinin gerçekleştirilmesi için süreç başlıyor.


Dilek Çocuğu olabilmek için aşağıdaki hastalıklardan birine sahip olma kriteri aranıyor;

Hematoloji Bölümü Hastaları ( Talasemi Major, Orak Hücre Anemisi, v.b..)

Onkoloji Bölümü Hastaları ( Tüm Kanser Hastalıkları)

Nöroloji Bölümü Hastaları ( Kas Erimesi, Beyin Tümörü, v.b…)

Göğüs Hastalıkları Bölümü Hastaları ( Akciğer,Kistik Fibroz, v.b…)

Kardiyoloji Bölümü Hastaları (Kardiyomiyopati, Konjestif Kalp Yetmezliği v.b…)

İç Hastalıklar Bölümü Hastaları (AIDS, Ağır Bağışıklık Yetersizliği v.b..)

Nefroloji Bölümü Hastaları (Böbrek Yetmezliği v.b…)

Bir Dilek Tut Derneği bireysel ve kurumsal bağışlar toplayarak çalışmalarına devam edebilmek için ihtiyaç duydugu finansal kaynağı sağlıyor.Bağışların yanı sıra Bir Dilek Tut Derneği "Wish Challenge" adını verdiği projesi sayesinde kurumsal firmalar ile birlikte çalışıyor. Bu projede şirket çalışanları, Bir Dilek Tut Derneği yetkilisi moderatörlüğünde bir dilek çocuğunun dileğini planlıyor ve belirlenen günde bu dileği gerçeğe dönüştürüyor. Bir Dilek Tut Derneği bugüne kadar Axa Sigorta, Cisco, Sabanci Üniversitesi, Mercedes-Benz, Pegasus Airlines, Nike, Bayer, BP Castrol, Unilever gibi firmalar ile ‘Wish Challenge Takım Çalışması’ projesini hayata geçirmiştir.